Fiat 500 – Polizia di Stato (Włochy)

Fiat 500 (także Fiat 500 Nuova) to miejski samochód osobowy produkowany w latach 1957-1975. Oferowany był jako dwudrzwiowy hatchback oraz trzydrzwiowe kombi (Giardiniera). 500-tka była dostępna z benzynowymi silnikami typu R2 o mocy od 13,5 do 21 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przenoszony był na tylne koła. Łącznie wyprodukowano 3 432 226 egzemplarzy Fiata 500. W 2007 roku Fiat powrócił do tego modelu, tworząc samochód, który stylistycznie nawiązuje do pierwszej generacji. Nowa 500-tka produkowana jest do dziś.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Welly. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, włoskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *