Renault Kangoo II – Mission Vigipirate (Francja)

Renault Kangoo to samochód osobowo-dostawczy z nadwoziem typu kombivan, produkowany od 1998 do chwili obecnej. Od 2007 produkowana jest druga generacja modelu, a prawdopodobnie w 2020 zaprezentowana zostanie trzecia. Kangoo oferowane było i jest jako trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy kombivan oraz jako dwu-, trzy- i czterodrzwiowy furgon. Obie generacje wyposażano w manualną lub automatyczną skrzynią biegów, a napęd przenoszony był na przednią (Kangoo II) lub przednią bądź obie osie (Kangoo I).

Mission Vigipirate to francuski plan zapobiegania, ochrony i walki z terroryzmem. W ramach tego planu państwo wraz z formacjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa obywateli podejmuje niezbędne działania zmierzające do likwidacji zagrożeń terrorystycznych, według pięciostopniowej skali bezpieczeństwa. W ramach misji Vigipirate od 2015 funkcjonuje Opération Sentinelle – operacja prowadzona przez francuskie Ministerstwo Sił Zbrojnych, w ramach której żołnierze armii francuskiej oraz żandarmerii prowadzą działania wspomagające w walce z lokalnymi zagrożeniami terrorystycznymi.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *