Ford Crown Victoria – Missouri State Highway Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Missouri State Highway Patrol (MSHP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji drogowej i stanowej na terenie stanu Missouri. Formacja jest częścią Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Missouri. Dzieli się ona na dziewięć wydziałów regionalnych, a jej główna siedziba znajduje się w Jefferson City. MSHP zatrudnia obecnie około 2400 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego oznakowania, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz wymianę belki. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *