KamAZ-4310 – Pozharno-spasatel’naya sluzhba no. 48 Novo-Savinovskogo rayona goroda Kazani (Rosja)

KamAZ-4310 to radziecki i rosyjski samochód ciężarowy, produkowany w latach 1981-1995. Auto wyposażane było w ośmiocylindrowe silniki diesla o mocy od 210 do 220 KM. Samochód posiadał od 5 do 7 ton ładowności, a dopuszczalna masa całkowita wynosiła od 14,2 do 15,6 ton. Następcą modelu został produkowany do chwili obecnej KamAZ-43114.

Pozharno-spasatel’naya sluzhba no. 48 Novo-Savinovskogo rayona goroda Kazani to jednostka zawodowej, rosyjskiej straży pożarnej, działającej na terenie dzielnicy Novo-Savinovskiy rayon w mieście Kazań, położonym w Tatarstanie. Jednostka mieści się przy ulicy Adoratskogo.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez cenioną wśród kolekcjonerów rosyjską firmę Elecon. Niestety, jak w przypadku praktycznie wszystkich modeli tej firmy, także w przypadku tego egzemplarza zwraca uwagę kiepsko wykonane malowanie (problemy z tampodrukiem) oraz niezbyt ładnie wykonane i trudne w czyszczeniu opony. Model posiada działające zawieszenie tylnych kół oraz zdejmowaną plandekę. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *