Renault Trafic II – Police Municipale Ville de Lille (Francja)

Renault Trafic drugiej generacji to samochód osobowo-dostawczy klasy wyższej, produkowany w latach 2001-2014. W 2006 model poddano faceliftingowi. Auto oferowane było cztero- i pięciodrzwiowy van oraz furgon. Samochód dostępny był z benzynowym silnikiem o mocy 120 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 82 do 145 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub półautomatyczna.

Police Municipale to organ policji (straży) miejskiej, funkcjonującej we wszystkich miastach Francji za wyjątkiem Paryża. Obok Police Nationale i Gendarmerie, Police Municipale jest trzecią siłą policyjną w tym kraju, z liczbą około 18000 funkcjonariuszy. Police Municipale ma uprawnienia mniejsze niż pozostałe dwie formacje – podobnie jak polska straż miejska, najczęściej zajmuje się egzekwowaniem lokalnego prawa i przepisów. Funkcjonariusze tej formacji najczęściej nie noszą przy sobie broni palnej. Police Municipale podlega pod burmistrzów gmin, w których funkcjonuje.

W policji miejskiej miasta Lille, położonego we Flandrii, służy obecnie około 100 funkcjonariuszy. Formacja posiada także jednostkę psów służbowych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *