Opel Rekord P1 – Polizei (Niemcy)

Opel Rekord P1 (w latach 1957-1959 oferowany jako Opel Olympia Rekord) to luksusowy samochód osobowy, produkowany w latach 1957-1960. Auto oferowane było jako dwu- i trzydrzwiowy sedan, trzydrzwiowe kombi, trzydrzwiowy van oraz dwudrzwiowy pickup (na rynek RPA). Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 40 do 55 KM. Skrzynia biegów była manualna, z trzema przełożeniami. Następcą modelu został Opel Rekord P2.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wydana przez wydawnictwo 
Eaglemoss w niemieckiej serii modeli „Opel Collection„. Modele w niej wydane były produkcji firmy IXO, a prezentowany Rekord otrzymał w niej numer 85. Miniatura nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *