Fiat Panda II 4×4 – Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco (Włochy)

Fiat Panda drugiej generacji to miejski samochód osobowy, produkowany w latach 2003-2012. Auto oferowane było jako pięciodrzwiowy hatchback. W 2006 model przeszedł nieznaczny facelifting. Samochód dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 54 do 130 KM, jednostkami wysokoprężnymi o mocy od 70 do 75 KM oraz 52-konną jednostką zasilaną gazem CNG. Skrzynia biegów była manualna lub półautomatyczna, a napęd przekazywany był na przednią bądź obie osie (4×4). Wersja z napędem na wszystkie koła posiadała ponadto większy prześwit oraz dodatkowe, plastikowe osłony zderzaków.

Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco to krajowy korpus straży pożarnej we Włoszech, podległy pod tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Oprócz typowych zadań straży pożarnej związanej z gaszeniem pożarów, włoska straż pożarna zajmuje się także służbą poszukiwawczo-ratowniczą (SAR), obroną cywilną, szkoleniem pracowników zakładowych straży pożarnych, a w niektórych przypadkach także zadaniami typowymi dla policji administracyjnej. We Włoszech istnieje blisko 30000 jednostek straży pożarnej. Główna siedziba Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco znajduje się w Rzymie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę New Ray. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, włoskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *