Peugeot 308 I – Police Nationale (Francja)

Peugeot 308 pierwszej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany w latach 2007-2013. W 2011 samochód przeszedł nieznaczny facelifting. Auto oferowane było jako trzy – i pięciodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowe kombi, czterodrzwiowy sedan oraz dwudrzwiowy coupe-kabriolet. Samochód dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 95 do 200 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 90 do 163 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Police Nationale jest jedną z trzech formacji policyjnych funkcjonujących we Francji. W odróżnieniu od Police Municipale podlegającej pod burmistrzów gmin oraz Gendarmerie Nationale będącej częścią francuskich sił zbrojnych, Police Nationale podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej. Police Nationale działa głównie w dużych miastach kraju. Ponad 80% jej struktur stanowi służba patrolowa (Direction centrale de la sécurité publique, departament bezpieczeństwa publicznego). Funkcjonariusze tej formacji zajmują się ponadto m.in. prowadzeniem dochodzeń kryminalnych, kontrolą ruchu drogowego, kontrolą tożsamości osób, walką z terroryzmem, walką z przestępczością zorganizowaną oraz ochroną ważnych osób w państwie. Police Nationale liczy około 146000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *