Chevrolet Impala VIII – Kahnawake Mohawk Peacekeepers (Kanada)

Chevrolet Impala ósmej generacji to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1999-2005. Auto oferowane było wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan. Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi typu V6 o mocy od 180 do 240 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Kahnawake Mohawk Peacekeepers to kanadyjska formacja policyjna, działająca na terytorium Rezerwatu Indian Mohawk Kahnawake, położonego na terenie prowincji Quebec, niedaleko Montrealu. Formacja zajmuje się służbą patrolową, prowadzeniem dochodzeń kryminalnych oraz pełni funkcję policji sądowej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada skręcane przednie koła, otwierane drzwi oraz klapy bagażnika i silnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, kanadyjskie tablice rejestracyjne. Edycja modelu jest limitowana do 500 sztuk – mój egzemplarz nosi numer 293.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *