Spartan Gladiator/Smeal – Huntersville Fire Department (USA)

Spartan Gladiator to specjalistyczny, ciężarowy samochód pożarniczy, produkowany przez amerykańską spółkę Spartan Motors. Pojazd został wyposażony w wiele udogodnień dla pracujących w nim strażaków – od specjalnie skonstruowanych, szerokich drzwi umożliwiających szybkie wsiadanie i wysiadanie, przez dwupoziomowy dach ułatwiający poruszanie się w kabinie, po tunel silnika zaprojektowany tak, aby maksymalnie zwiększyć przestrzeń użytkową pojazdu. Samochód oferowany jest w czterech wysokościach dachu oraz pięciu rodzajach kabiny. Silniki w nim stosowane mogą rozwinąć moc od 400 do 600 KM.

Smeal Fire Apparatus to była amerykańska spółka specjalizująca się w budowie pojazdów pożarniczych, głównie autodrabin o różnej wysokości. W 2016 została sprzedana firmie Spartan Motors, która nadal buduje autodrabiny pod marką Smeal.

Huntersville Fire Department to formacja zawodowej straży pożarnej, działającej w mieście Huntersville w Karolinie Północnej. Formacja liczy obecnie nieco ponad 100 członków i zajmuje się ochroną przeciwpożarową blisko 60000 mieszkańców na powierzchni 63 mil kwadratowych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model wyposażony jest w obrotową, czteroodcinkową drabinę pożarniczą. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, amerykańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *