Ford Crown Victoria – Kansas Highway Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Kansas Highway Patrol (KHP) to amerykańska formacja policji drogowej i stanowej, mająca jurysdykcję na terenie stanu Kansas. Głównym celem formacji jest utrzymywanie porządku na terenie autostrad stanowych, federalnych i międzystanowych. KHP wspiera także miejskie i wiejskie wydziały policji w zakresie usług specjalistycznych. Formacja dysponuje jednostką specjalną, psów policyjnych oraz lotniczą. W Kansas Highway Patrol służy obecnie około 850 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada skręcane koła, otwierane drzwi oraz klapy bagażnika i silnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. Edycja miniatury limitowana jest do 2500 sztuk – mój egzemplarz nosi numer 2123.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *