Smart Fortwo – Polizia di Stato (Włochy)

Smart Fortwo pierwszej generacji to samochód osobowy segmentu A, produkowany w latach 1998-2007. Auto powstało jako koncepcja „sprytnego” auta miejskiego. Pomysłodawcą był właściciel Swatcha, znanej firmy produkującej zegarki, który do swojej myśli przekonał właścicieli koncernu Daimler AG, z którymi zawiązał spółkę Mercedes-Swatch. W 1994 została założona spółka Smart GmbH, a w 1997 na targach we Frankfurcie zaprezentowano Smarta Fortwo. Samochód dostępny był jako dwudrzwiowy kabriolet lub trzydrzwiowy hatchback. Auto napędzały silniki o pojemności od 0,6 do 0,8 l i mocy od 41 do 75 KM. Skrzynia biegów była wyłącznie automatyczna, dysponująca sześcioma przełożeniami.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *