Volvo 145 Express – Ambulance (Szwecja)

Volvo serii 140 to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1966-1974. W ramach serii produkowane były modele 142 (coupe), 144 (sedan) oraz 145 (kombi). Od roku 1970 produkowana była również wersja 145 Express – kombi z dachem podwyższonym w części bagażowej. Samochód oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 75 do 120 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylne koła. Następcą serii 140 została seria 240.

Na bazie standardowego modelu 145 Express została stworzona wersja sanitarna. Standardowo samochód wyposażony został w silnik o mocy 90 KM, nowe, wzmocnione, regulowane fotele, nową tablicę przyrządów, nosze w przestrzeni bagażowej, inne w stosunku do wersji cywilnej zderzaki. Istniała także możliwość dostosowania wyposażenia ambulansu pod konkretne zamówienie. Karetki te sprzedawane były u szwedzkich dealerów Volvo, m.in. w Göteborgu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli Ambulance Collection. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, szwedzkie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Volvo 145 Express – Ambulance (Szwecja)

  1. artemis pisze:

    Ten model też właśnie dziś do mnie dotarł. Myślałem nad nim długo (chyba ze 2 lata) w końcu aby darmowe dostawy na Allegro Smart mi nie przepadły kupiłem w m0dele, w tym właśnie ten

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *