UAZ 452 (3909) – Rostovgorgaz (ZSRR)

UAZ 452, popularnie nazywany Buchanką, to samochód dostawczy i wielozadaniowy produkowany od 1965 do chwili obecnej. Auto zasilane jest benzynowym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 70 KM. Pojazd ten jest dostępny w wielu różnych odmianach nadwoziowych i używany przez wiele służb takich jak policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe czy wojsko, jak również przez prywatnych odbiorców.

Rostovgorgaz (Ростовгоргаз) to radziecka, a obecnie rosyjska spółka skarbu państwa, zajmująca się dystrybucją, przesyłem i sprzedażą gazu ziemnego na terenie Rostowa nad Donem i części obwodu rostowskiego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 4. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, radzieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *