Volkswagen Typ 82 Kübelwagen – Feuerwehr Frankfurt am Main (Niemcy)

Volkswagen Typ 82 Kübelwagen to samochód osobowo-terenowy, produkowany w latach 1940-1945. Auto stanowiło wojskową wersję Volkswagena Typ 1. Do napędu użyto gaźnikowych, czterocylindrowych silników benzynowych o mocy 23 i 25 KM. Samochód rozwijał maksymalną prędkość ok. 80 km/h, mógł brodzić w zbiornikach o głębokości do 45 cm, posiadał maksymalny kąt natarcia 40-45% i ok. 450 km maksymalnego zasięgu.

Feuerwehr Frankfurt am Main to formacja niemieckiej, zawodowej straży pożarnej, funkcjonującej na terenie Frankfurtu nad Menem. Obecnie jest to jedna z najnowocześniej wyposażonych straży pożarnych w Niemczech. Formacja zatrudnia ok. 1200 pracowników, rozmieszczonych w dwunastu jednostkach straży na terenie miasta.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Victoria. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *