Scania P310/Metz – Service départemental d’incendie et de secours du Val-d’Oise (Francja)

Scania serii P to rodzina lekkich i średnich samochodów ciężarowych, produkowanych od roku 2004. W 2016 model został poddany faceliftingowi, który objął również większe rodziny ciężarówek Scanii (R, G). Pojazd przeznaczony jest do zastosowań w budownictwie oraz regionalnej oraz krajowej dystrybucji, a także transporcie krótkodystansowym. Z powodzeniem służy także do zabudów pożarniczych. Model oferowany jest z wysokoprężnymi jednostkami napędowymi o mocy od 250 do 450 KM, w pięciu wariantach kabiny i podwozia.

Metz to niemiecka firma produkująca zabudowy pożarnicze, istniejąca w latach 1842-1998. Główna siedziba firmy mieściła się w Karlsruhe. Spółka została zakupiona przez firmę Rosenbauer.

Service Départemental d’Incendie et de Secours du Val-d’Oise to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Val-d’Oise (Dolina Oise). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 95.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 102. Model wyposażony jest w obrotowy, hydrauliczny podnośnik koszowy. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. Model w mojej kolekcji znalazł się dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *