Chevrolet Tahoe III – Rhode Island State Police (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Rhode Island State Police (RISP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji stanowej i drogowej na terenie najmniejszego stanu USA – Rhode Island. RISP posiada ponadto kilka wyspecjalizowanych wydziałów, takich jak K-9 (psów policyjnych), antynarkotykowy czy techniki kryminalnej. Główna siedziba tej liczącej obecnie nieco ponad 300 funkcjonariuszy formacji mieści się w North Scituate.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego lakieru, przemalowanie modelu, dołożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych i pomalowanie felg, lusterek oraz tylnych szyb. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *