Ford Crown Victoria – Guam Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Guam Police Department (GPD) to amerykańska formacja policyjna, mająca jurysdykcję na terenie Guamu – zamorskiego terytorium Stanów Zjednoczonych, leżącego w archipelagu Marianów na Oceanie Spokojnym. GPD dysponuje obecnie czterema jednostkami na terenie wyspy. Główna siedziba formacji mieści się w Tiyan.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wykonanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie wnętrza i lusterek, wymianę belki oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *