Saviem Super Galion SG4 – Électricité de France (Francja)

Saviem Super Galion to średniej wielkości samochód ciężarowy, produkowany w latach 1965-1982. W ramach modelu w latach 1965-1968 produkowano model SG4, a następnie zmodernizowaną wersję SG5, która w 1969 i 1979 przeszła faceliftingi. W latach 1980-1982 model sprzedawany był pod marką Renault. Samochód oferowany był z benzynowymi oraz wysokoprężnymi jednostkami napędowymi. Skrzynia biegów była manualna, czterobiegowa, natomiast napęd przekazywany był na tylne koła.

Électricité de France (EdF) to francuskie przedsiębiorstwo, od 1946 zajmujące się dostarczaniem energii elektrycznej mieszkańcom kraju. Do 2004 było całkowicie państwowe. We Francji jest monopolistą. Swoje oddziały ma w wielu krajach Europy i Ameryki.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Utilitaires Renault” jako numer 33. Model posiada obrotowy podnośnik koszowy. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. W mojej kolekcji model znalazł się dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *