Citroën Xsara Picasso – Bundespolizei (Austria)

Citroën Xsara Picasso to samochód osobowy typu minivan klasy kompakt, produkowany w latach 1998-2012. Model powstał na zmodyfikowanym podwoziu modelu Xsara. W 2002 i 2004 samochód przeszedł facelifting. Samochód oferowano z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 91 do 137 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 90 do 109 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na przednie koła. Następcą modelu został Citroën C4 Picasso.

Bundespolizei jest federalną formacją policyjną, odpowiedzialną za przestrzeganie prawa oraz ochronę bezpieczeństwa publicznego na terenie Austrii. Liczy ona około 25000 funkcjonariuszy, którzy noszą granatowe mundury. Radiowozy Bundespolizei obecnie są malowane w schemat srebrno-granatowo-czerwony – stare, biało-czerwone malowanie jest wycofywane i aktualnie już rzadko spotykane. Bundespolizei jest formacją dobrze wyposażoną, posiadającą na stanie helikoptery, pojazdy opancerzone, wiele rodzajów samochodów osobowych, łodzie oraz motocykle. Austriacka policja używa również najnowocześniejszej broni palnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev i wydana we francuskiej serii wydawnictwa Hachette „Police et Gendarmerie” jako numer 69. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *