Ford Crown Victoria – Minnesota State Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Minnesota State Patrol (MSP) to amerykańska formacja policyjna, mająca jurysdykcję na terenie całego stanu Minnesota. MSP pełni rolę policji drogowej oraz – jako podstawowy stanowy organ ścigania – kryminalnej. Formacja dysponuje jednostką K-9 (psów policyjnych) oraz SWAT. Główna siedziba tej zatrudniającej obecnie około 900 funkcjonariuszy znajduje się w miejscowości St. Paul.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, pomalowanie felg, lusterek i wnętrza oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych, a także dołożenie belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *