IFA S4000-1 – Freiwillige Feuerwehr Meetzen (Niemcy)

IFA S4000-1 to średniej wielkości samochód ciężarowy, produkowany w latach 1958-1967 jako następca modelu S4000. Model ten produkowany był w wielu wersjach użytkowych, takich jak platforma, wywrotka czy autodrabina. Samochód napędzał silnik wysokoprężny o mocy 90 KM. Moc była przenoszona na tylną oś za pomocą pięciobiegowej, manualnej skrzyni biegów.

Freiwillige Feuerwehr Meetzen to formacja ochotniczej straży pożarnej, funkcjonująca w Meetzen – części niemieckiej gminy Holdorf, położonej w landzie Meklemburgia – Pomorze Przednie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 86. Model wyposażony jest w trzyodcinkową, obrotową drabinę pożarniczą. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne. W mojej kolekcji model znalazł się dzięki Szymonowi z Muzeum 1:43, za co serdecznie dziękuję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *