Chevrolet Tahoe – Oklahoma Highway Patrol (USA)

Chevrolet Tahoe drugiej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2000-2006. Samochód właściwie w każdym roku produkcji przechodził rozmaite modyfikacje – od nowych kolorów nadwozia, po nowe podzespoły jezdne, elektronikę czy reflektory. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 295 KM. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Oklahoma Highway Patrol (OHP) to organ amerykańskiej policji stanowej i drogowej, mający jurysdykcję na terenie stanu Oklahoma. Formacja dba zarówno o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak i zajmuje się sprawami kryminalnymi, wykorzystując do tego m.in. jednostkę specjalną, lotniczą czy psów policyjnych. OHP zajmuje się ponadto ochroną Gubernatora Stanu Oklahoma oraz Kapitolu Stanu Oklahoma. Główna siedziba tej liczącej około 1100 funkcjonariuszy formacji znajduje się w Oklahoma City.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie szyb, felg i wnętrza oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *