Renault Mégane I Coupé – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Mégane pierwszej generacji to samochód osobowy klasy kompaktowej, produkowany w latach 1995-2002. W 1999 model przeszedł facelifting. Auto oferowane było jako dwudrzwiowy kabriolet, dwudrzwiowe coupé, czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowy hatchback oraz pięciodrzwiowe kombi. Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 70 do 147 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 64 do 102 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev i wydana we francuskiej serii wydawnictwa Hachette „Police et Gendarmerie” jako numer 18. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *