Ford Expedition – Hualapai Nation Police Department (USA)

Ford Expedition to duży samochód osobowy klasy wyższej z nadwoziem typu SUV, produkowany od 1997 do chwili obecnej. Druga generacja tego modelu była wytwarzana w latach 2002-2006. Auto oferowane było wyłącznie z pięciodrzwiowym nadwoziem, automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na wszystkie koła. Samochód był wyposażany w benzynowe silniki typu V8 o mocy od 235 do 303 KM.

Hualapai Nation Police Department (HNPD, Departament Policji Plemienia Hualapai) to amerykańska formacja policyjna, działająca na terenie Rezerwatu Indian Hualapai (Hualapai Indian Reservation) położonego w stanie Arizona. Formacja dba o profilaktykę i wykrywanie przestępstw wśród lokalnej społeczności. Główna siedziba HNPD znajduje się w Peach Springs.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada otwierane drzwi, klapy bagażnika i silnika oraz skręcane koła. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, amerykańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *