Ford Transit Connect I – Straż Miejska w Ostrołęce (Polska)

Ford Transit Connect pierwszej generacji to samochód dostawczo-osobowy typu kombivan klasy kompakt, produkowany w latach 2002-2013. W 2006 model przeszedł facelifting. Auto oferowane było z nadwoziem cztero-, pięcio- i sześciodrzwiowym. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Straż Miejska w Ostrołęce to działający na terenie miasta Ostrołęki organ samorządowy, który ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja). Współdziała z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Do momentu przybycia właściwych służb, zabezpiecza miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia – albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem – przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, a także ustala wstępnie świadków zdarzenia.

Prezentowany model to konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Przeróbką na model radiowozu straży miejskiej zajął się Piotrek z blogu Modele Władka, za co serdecznie mu dziękuję. Kalkomanie oraz tablice rejestracyjne są mojego autorstwa. Miniatura posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *