Volvo S80 – Gendarmerie vaudoise (Szwajcaria)

Volvo S80 pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1998-2006. W 2004 model przeszedł facelifting. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 140 do 272 KM, a także z silnikami diesla o mocy od 130 do 163 KM. Skrzynia biegów mogła być automatyczna lub manualna, a napęd przekazywany był na przednią bądź obie osie.

Gendarmerie vaudoise jest szwajcarskim organem policji kantonalnej, który swoją jurysdykcją obejmuje kanton Vaud. Jej siedziba znajduje się w stolicy kantonu – Lozannie. Gendarmerie vaudoise zajmuje się wszystkimi zadaniami typowymi dla policji, takimi jak wykrywanie i profilaktyka przestępstw, ochrona bezpieczeństwa ruchu drogowego czy codzienna służba patrolowa. Formacja liczy obecnie około 1000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, szwajcarskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *