Volkswagen Transporter T4 – Policja (Polska)

Volkswagen Transporter czwartej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 1990-2003. W polskiej policji radiowozy tego typu zaczęły pojawiać się w 1993, kiedy to poznański oddział Volkswagena rozpoczął montaż wersji specjalnej przeznaczonej dla policji polskiej i niemieckiej, poczty oraz straży pożarnej. Przez wiele lat radiowozy tego typu służyły w jednostkach policji w całym kraju (w sporej części w oddziałach prewencji). Do chwili obecnej na ulicach spotkać można pojazdy z ostatnich dostaw, które miały miejsce w 2001 i 2003.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Jest to drugie T4 w malowaniu polskiej policji wydane przez tego producenta – w odróżnieniu jednak od modelu o numerze taktycznym Z846, niniejsza miniatura obecnie bardzo rzadko występuje w sprzedaży. Niestety, podobnie jak Z846, również i ten model nie jest wolny od merytorycznych błędów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, polskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *