Volkswagen Passat B5 – Police cantonale genevoise (Szwajcaria)

Volkwagen Passat piątej generacji jest samochodem osobowym klasy średniej produkowanym w latach 1996-2005. Dzięki swojej niezawodności i uniwersalnej stylistyce model B5 stał się pojazdem bardzo popularnym. W Polsce Passat tej generacji stał się autem rozpoznawalnym jako samochód „typowego Janusza”, co sprawiło, że o modelu tym powstawały nawet piosenki. Mimo to, Passat B5 jest samochodem porządnie wykonanym i trwałym, co sprawiło, że znalazł on zastosowanie w służbach policyjnych wielu krajów – m.in. Polski, Niemiec, Holandii czy Czech.

Police cantonale genevoise to szwajcarska formacja policyjna, mająca jurysdykcję na terenie miasta i kantonu Genewa. Obecnie liczy ona nieco poniżej 2000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada skręcane przednie koła oraz otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, szwajcarskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *