Morris Minor Van – Metropolitan Police Service (Wielka Brytania)

Morris Minor Van to jedna z dwóch (obok pickupa) wersji użytkowych brytyjskiego samochodu osobowego Morris Minor, produkowana w latach 1953-1973. Wersja Van posiadała inne, mocniejsze podwozie, aby poradzić sobie z większym obciążeniem. Wyposażono ją również w inne amortyzatory. Zarówno Van, jak i pickup od 1968 były produkowane również przez firmę Austin, która wyposażyła je w inną atrapę chłodnicy. Następcą modelu Minor został Morris Marina.

Metropolitan Police Service (MPS) to brytyjska formacja policyjna mająca jurysdykcję na terenie wszystkich gmin Wielkiego Londynu, za wyjątkiem City of London. Oprócz typowych zadań policji terytorialnej, jej funkcjonariusze zapewniają ochronę osobistą członkom brytyjskiej rodziny królewskiej, premierowi Wielkiej Brytanii i innym najważniejszym politykom, a także wysokiej rangi przedstawicielom innych państw składającym wizytę w Wielkiej Brytanii. MPS odpowiada także za ochronę placówek dyplomatycznych zlokalizowanych w brytyjskiej stolicy, jak również za szereg kwestii związanych ze zwalczaniem terroryzmu. Formacja liczy około 48000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Vanguards. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *