Trabant 601S Universal – DHL Hub Leipzig/Halle (Niemcy)

Trabant 601 to samochód produkowany w latach 1964-1990. Ten popularny w drugiej połowie ubiegłego stulecia samochód dostępny był w dwóch wersjach nadwoziowych – jako dwudrzwiowy sedan oraz dwudrzwiowe kombi, oznaczane nazwą Universal. Trabant 601 zasilany był dwusuwowym silnikiem o mocy najpierw 23, a następnie 26 KM. Skrzynia biegów była czterobiegowa, manualna, a napęd przenoszony był na przednie koła. Oprócz standardowej odmiany 601S produkowano również odmianę lepiej wyposażoną – wersję 601L. Ostatni egzemplarz Trabanta z silnikiem dwusuwowym zjechał z taśmy 25 lipca 1990 roku. Przez cały okres produkcji powstało 2 818 547 sztuk.

DHL Hub Leipzig/Halle to jeden z trzech obecnie istniejących, globalnych węzłów lotniczych międzynarodowej firmy kurierskiej DHL. Położony jest w miejscowości Schkeuditz, na terenie lotniska Lipsk/Halle (Flughafen Leipzig/Halle). Obecnie z węzła samoloty DHL odbywają loty w ponad 50 kierunkach świata, a rocznie obsługuje on ponad 182500000 przesyłek w ponad 79000 rejsów.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IST. Przedstawia on pojazd eskorty lotniskowej DHL Hub Leipzig/Halle. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *