Chevrolet Caprice IV – Idaho State Police (USA)

Chevrolet Caprice czwartej generacji to duży samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1991-1996. Do 1993 auto było produkowane z charakterystycznymi, częściowo zakrytymi tylnymi nadkolami, jednak na skutek kiepskiej sprzedaży zrezygnowano z tego pomysłu. Caprice oferowane było jako czterodrzwiowy sedan oraz czterodrzwiowe kombi. W latach 90. ubiegłego stulecia model ten stanowił – obok Forda Crown Victoria – jednen z najpopularniejszych radiowozów amerykańskiej policji. Wersja policyjna wyposażana była w benzynowy silnik typu V8 o mocy 205 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na koła tylne.

Idaho State Police (ISP) to stanowa formacja policyjna, wyznaczona do egzekwowania prawa na terenie stanu Idaho. Zajmuje się rozmaitymi zadaniami w zakresie wykrywania przestępczości – np. przestępczością kryminalną, gospodarczą, internetową czy narkotykową. Oprócz tego, funkcjonariusze ISP prowadzą działania związane z kontrolą koncesji i oznakowania punktów sprzedających napoje alkoholowe oraz z kontrolą i bezpieczeństwem transportu ciężarowego na terenie stanu Idaho. Co ciekawe, Idaho State Police zajmuje się również nadzorowaniem miejscowych wyścigów konnych oraz prowadzi nadzór nad fermami zwierzęcymi w zakresie uboju zwierząt, ich wywozu poza granice stanu czy zmiany właściciela.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Road Champs. Model posiada otwierane drzwi oraz klapę bagażnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *