Land Rover 88 Series III – Her Majesty’s Coastguard (Wielka Brytania)

Land Rover serii III to samochód terenowy produkowany w latach 1971-1985. Oznaczenie 88 dotyczyło rozstawu osi (88 cali) w modelu produkowanym od roku 1982. Auto było dostępne z dwu- lub czterodrzwiowym nadwoziem zamkniętym oraz jako dwudrzwiowy pickup. Land Rovera trzeciej generacji oferowano z silnikami benzynowymi o mocy od 73 do 91 KM oraz z dieslem o mocy 62 KM. Auto było wyposażone w czterobiegową, manualną skrzynię biegów oraz dwustopniowy reduktor, a napęd przenoszony był na wszystkie koła.

Her Majesty’s Coastguard (Straż Przybrzeżna Jej Królewskiej Mości, HMCG) to brytyjska służba poszukiwania i ratownictwa (tzw. SAR), odpowiedzialna za inicjowanie, prowadzenie i koordynację działań ratowniczych, w celu niesienia pomocy wszystkim będącym w niebezpieczeństwie osobom znajdującym się na morzu. Formacja jest wyposażona m.in. w statki i helikoptery ratownicze. Nie jest ona uzbrojona, w świetle prawa jest jednak służbą mundurową. Poszczególne zadania HMCG polegają m.in. na pomocy osobom pływającym w morzu i mającym trudności, pomocy statkom wycieczkowym i handlowym, pomocy osobom w trudnej sytuacji znajdującym się na wybrzeżu (np. na klifach), pomocy w nagłych wypadkach medycznych na statkach, instalacjach lub wyspach morskich, ewakuacji rannych i chorych na morzu czy zabezpieczaniu zderzeń jednostek pływających. Her Majesty’s Coastguard prowadzi również morską obserwację przeciwartyleryjską.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Oxford. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *