Peugeot 508 SW II GT – Gendarmerie Nationale (Francja)

Peugeot 508 drugiej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany od 2018. Auto oferowane jest jako czterodrzwiowy sedan (508L), pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowe kombi (508 SW). Samochód dostępny jest z benzynowymi silnikami o mocy od 130 do 225 KM, jednostkami diesla o mocy od 130 do 177 KM oraz 225-konnym silnikiem hybrydowym. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany jest na przednie koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *