Ford F-150 XII Raptor – Wisconsin State Patrol (USA)

Ford F-150 Raptor to najmocniejsza wersja dwunastej generacji pickupa Ford F-150. Samochód produkowany był w latach 2013-2014. Występował z dwu-i czterodrzwiowym nadwoziem. Model oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi typu V8 o mocy 310 lub 411 KM, występowała także wersja rajdowa o mocy 500 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła.

Wisconsin State Patrol (WSP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji drogowej w stanie Wisconsin. Oprócz egzekwowania przepisów ruchu drogowego, WSP kontroluje i reguluje także ruch pojazdów ciężarowych, autobusów oraz karetek pogotowia. Agencja współpracuje także z innymi organami w likwidacji nagłych zdarzeń i katastrof. W Wisconsin State Patrol służy obecnie około 650 funkcjonariuszy. Główna siedziba tej formacji mieści się w Madison.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Kinsmart. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych, pomalowanie felg oraz dołożenie belki świetlnej. Model posiada otwierane drzwi oraz klapę paki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *