ARO M59A – Service départemental d’incendie et de secours d’Indre et Loire (Francja)

ARO serii M to rodzina terenowych samochodów osobowych, powstałych na bazie radzieckiego GAZa-69. Model M59 produkowany był w latach 1959-1964. Napęd stanowiły silniki benzynowe typu R4 o pojemnościach 3,3 lub 2,5 litra i mocach od 56 do 80 KM, a w wersjach eksportowych silniki diesla. Moc przenoszona na tylną bądź obie osie poprzez czterobiegową, manualną skrzynię biegów.

Service départemental d’incendie et de secours d’Indre et Loire to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Indre et Loire (Indre i Loara). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 37,

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IST. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *