Mercedes-Benz L319 – Berufsfeuerwehr Dortmund (Niemcy)

Mercedes-Benz L319 to samochód użytkowy produkowany w latach 1955-1968. Cechował się wymiarami większymi niż typowy van z lat produkcji, był jednak mniejszy niż lekki samochód ciężarowy. Był to pierwszy pojazd producenta w tym segmencie. Auto oferowane było z benzynowym silnikiem o mocy 81 KM oraz dieslem o mocy 56 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylną oś.

Berufsfeuerwehr Dortmund (zawodowa straż pożarna w Dortmundzie) zapewnia ochronę przeciwpożarową oraz pomoc w nagłych wypadkach na terenie miasta Dortmund – trzeciego pod względem wielkości miasta Nadrenii Północnej-Westfalii. Zawodowa straż pożarna w Dortmundzie jest jedną z największych zawodowych straży pożarnych w Nadrenii Północnej-Westfalii, zatrudniającą około 970 osób.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Schuco. Model posiada zdejmowalną pokrywę paki. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *