Willys MB – Gendarmerie Nationale (Francja)

Willys MB to samochód terenowy produkowany w latach 1941-1945. Powstał on z przeznaczeniem służby w wojsku i był szeroko wykorzystywany przez siły alianckie w czasie drugiej wojny światowej. Auto było zasilane gaźnikowym, czterocylindrowym silnikiem o pojemności 2,2 l i mocy 60 KM. Skrzynia biegów była mechaniczna, a napęd przekazywany był na obie osie. Jego bliźniaczym wariantem, produkowanym na licencji w zakładach Ford, był Ford GPW.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model posiada składaną szybę przednią. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *