Peugeot 2008 – Police Municipale (Francja)

Peugeot 2008 pierwszej generacji to miejski samochód osobowy typu crossover, produkowany w latach 2013-2019. W 2016 przeszedł facelifting, zmieniający m.in. atrapę chłodnicy. Auto było dostępne z pięciodrzwiowym nadwoziem. Silniki benzynowe stosowane w 2008 rozwijały moc od 82 do 130 KM, natomiast jednostki diesla od 68 do 120 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią oś. Od 2019 produkowana jest nowa generacja modelu 2008.

Police Municipale to organ policji (straży) miejskiej, funkcjonującej we wszystkich miastach Francji za wyjątkiem Paryża. Obok Police Nationale i Gendarmerie, Police Municipale jest trzecią siłą policyjną w tym kraju, z liczbą około 18000 funkcjonariuszy. Police Municipale ma uprawnienia mniejsze niż pozostałe dwie formacje – podobnie jak polska straż miejska, najczęściej zajmuje się egzekwowaniem lokalnego prawa i przepisów. Funkcjonariusze tej formacji najczęściej nie noszą przy sobie broni palnej. Police Municipale podlega pod burmistrzów gmin, w których funkcjonuje.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *