Volkswagen New Beetle – Los Angeles Police Department (USA)

Volkswagen New Beetle to samochód osobowy klasy kompakt produkowany w latach 1997-2011. Auto swoją stylistyką nawiązywało do legendarnego, starego Garbusa. W 2005 roku auto poddano lekkiemu faceliftingowi. W 1999 roku samochód zdobył tytuł North American Car of the Year. New Beetle dostępny był w dwóch wersjach nadwoziowych – jako dwudrzwiowe coupé lub kabriolet. Auto dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 75 do 225 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 90 do 105 KM. W 2011 zaprezentowano jego następcę – model Beetle.

Los Angeles Police Department (LAPD) to departament policji w amerykańskim mieście Los Angeles położonym w stanie Kalifornia. Formacja ta powstała w roku 1869. LAPD obecnie liczy około 10000 funkcjonariuszy pracujących w 19 komisariatach. Jest trzecim pod względem wielkości, miejskim departamentem policji w USA. 

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Amercom. Mój egzemplarz został poddany niewielkiej waloryzacji w postaci wymiany kalkomanii na drzwiach oraz dołożenia własnoręcznie wykonanych tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *