FSO Polonez Caro – Ochotnicza Straż Pożarna Wielkie Drogi (Polska)

FSO Polonez Caro to polski samochód osobowy, stanowiący następcę FSO Poloneza 1500. Auto produkowane było w latach 1991-1997. Podstawową wersją był pięciodrzwiowy hatchback, powstał również czterodrzwiowy sedan (Atu), pięciodrzwiowy kombivan (Cargo) oraz dwudrzwiowy pickup (Truck). Caro oferowano z benzynowymi silnikami o mocy od 76 do 105 KM oraz z 70-konnym dieslem. Napęd przenoszony był na tylną oś, a skrzynia biegów była manualna, pięciobiegowa. Następcą modelu został Polonez Caro Plus.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkich Drogach to jednostka straży pożarnej założona w roku 1953, znajdująca się w gminie Skawina (pow. krakowski, woj. małopolskie). Obecnie dysponuje ona dwoma pojazdami gaśniczymi.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *