Dodge Charger R/T – Georgia State Patrol (USA)

Dodge Charger generacji LD to samochód sportowy klasy średniej-wyższej, produkowany od roku 2011 do chwili obecnej jako następca generacji LX. W 2015 samochód przeszedł facelifting. Samochód oferowany jest z silnikami benzynowymi V6 i V8 o mocy od 292 do 707 KM. Charger LD dostępny jest wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. Napęd przekazywany jest na tylną lub obie osie.

Georgia State Patrol (GSP) to amerykańska formacja policji drogowej i stanowej, mająca jurysdykcję na terenie stanu Georgia. Oprócz ścigania sprawców wykroczeń drogowych i przestępstw kryminalnych, formacja zajmuje się ochroną ważnych obiektów stanowych (takich jak Kapitol Stanu Georgia czy Sąd Najwyższy i Apelacyjny Stanu Georgia) oraz ważnych w stanie osób, takich jak gubernator czy naczelnik sądu najwyższego. GSP liczy obecnie około 1300 funkcjonariuszy, a jej główna siedziba znajduje się w Atlancie.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *