Mercedes-Benz Sprinter – Ambulancezorg Nederland (Holandia)

Mercedes-Benz Sprinter pierwszej generacji to popularny samochód dostawczy/lekki ciężarowy, produkowany w latach 1995-2006. W 2000 i 2002 model przechodził liftingi. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy van, van z kabiną brygadową oraz minibus, a także jako dwudrzwiowe podwozie do zabudowy. Samochód oferowany był ze 143-konnym silnikiem benzynowym, a także z jednostkami diesla o mocy od 82 do 156 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

Ambulancezorg Nederland, czyli holenderskie pogotowie ratunkowe podzielone jest obecnie na 25 centrów regionalnych na terenie kraju. W ramach tych centrów funkcjonują biura dyspozycyjne, mające możliwość szybkiego reagowania dzięki współpracy państwowych i prywatnych podmiotów świadczących usługi pogotowia ratunkowego i transportu medycznego, policji oraz straży pożarnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane tylne drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *