Dodge Charger – California Highway Patrol (USA)

Dodge Charger generacji LX to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 2006-2010 jako następca modelu Intrepid. Samochód oferowany był z silnikami benzynowymi V6 i V8 o mocy od 193 do 431 KM. Charger dostępny był wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. Napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

California Highway Patrol (CHP) to organ policji drogowej i stanowej w stanie Kalifornia. Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, CHP zajmuje się m.in. ochroną ważnych budynków (np. Kapitolu Stanu Kalifornia). Formacja posiada jednostkę SWAT, wiele jednostek antynarkotykowych oraz jednostek K-9 (psów policyjnych). California Highway Patrol jest największym organem policji stanowej w USA – zatrudnia blisko 11000 funkcjonariuszy. Główna siedziba organizacji znajduje się w Sacramento.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Miniatura posiada otwierane drzwi oraz klapy bagażnika i silnika, a także skręcane przednie koła. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *