Citroën TUB – Service de santé des armées (Francja)

Citroën TUB to niewielki van, furgon i pojazd użytkowy produkowany w latach 1939-1941. Model ten był pierwszym pojazdem użytkowym z przesuwanymi drzwiami bocznymi. Citroën użył w nim silnika i skrzyni biegów Citroëna Traction Avant wprowadzonego w 1934 roku do TUB. Silnik znajdował się przed osią, a skrzynia biegów za nią. Motor o mocy 7 KM napędzał przednią oś pojazdu. Następcą TUB-a był Citroën Type H.

Service de Santé des Armées (SSA) to francuska służba odpowiedzialna za wsparcie medyczne i sanitarne sił zbrojnych. SSA znajduje się pod bezpośrednią kontrolą szefa sztabu obrony. Służba zapewnia wsparcie medyczne dla żołnierzy przez cały czas pełnienia przez nich służby. Wspiera misje humanitarne, udziela pomocy po klęskach żywiołowych, także obcej ludności. Aktualnie służy w niej około 16000 żołnierzy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *