Mercedes-Benz Sprinter – Korps landelijke politiediensten (Holandia)

Mercedes-Benz Sprinter pierwszej generacji to popularny samochód dostawczy/lekki ciężarowy, produkowany w latach 1995-2006. W 2000 i 2002 model przechodził liftingi. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy van, van z kabiną brygadową oraz minibus, a także jako dwudrzwiowe podwozie do zabudowy. Samochód oferowany był ze 143-konnym silnikiem benzynowym, a także z jednostkami diesla o mocy od 82 do 156 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

Korps landelijke politiediensten (Krajowy Korpus Policji, KLPD) to była holenderska formacja policyjna, która wraz z podległymi jej 25 korpusami regionalnymi tworzyła system policji w Holandii. KLPD istniała do 2013, kiedy to została przekształcona w Nationale Politie z podległymi jej dziesięcioma jednostkami regionalnymi. W Korps landelijke politiediensten służyło ok. 5000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Eligor. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *