Renault Midliner S100/Gallin – Service Départemental d’Incendie et de Secours de la Haute-Savoie (Francja)

Renault Midliner to rodzina średniej wielkości samochodów ciężarowych, produkowanych w latach 1979-2000. W 1987 i 1995 model przechodził modernizacje. W skład rodziny wchodziły modele o ładowności od 6 do 16 ton, w zależności od silnika (wysokoprężne jednostki o mocy od 94 do 226 KM) oznaczone od S100 do S220. W latach 90. do samochodów serii S dodano 20 wariantów serii M oznaczonych od M140 do M250 z silnikami wysokoprężnymi o mocy 140-250 KM.

Gallin to francuska spółka specjalizująca się w produkcji i sprzedaży sprzętu strażackiego oraz zabudów pojazdów pożarniczych. Została założona w 1946 i obecnie stanowi część grupy Desautel. Jej główna siedziba znajduje się w miejscowości Niévroz.

Service Départemental d’Incendie et de Secours de la Haute-Savoie to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Górna Sabaudia. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 74.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 25. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *