GAZ-2705 „Gazelle” – Militsiya (Białoruś)

GAZ „Gazela” (ГАЗ Газель) to rodzina samochodów dostawczych i busów produkowanych w fabryce GAZ w Niżnym Nowogrodzie w latach 1994-2010. W Polsce firma Andoria wyposażała je w silniki własnej produkcji. Pojazd powstał po przejęciu przez firmę GAZ jednego z niewprowadzonych do produkcji prototypów samochodu LDV Sherpa K2. Gazele stały się dość popularnymi samochodami wykorzystywanymi jako samochody dostawcze, busy, radiowozy czy marszrutki głównie w Europie Wschodniej.

Militsiya (Міліцыя Рэспублікi Беларусь) to formacja policyjna Republiki Białorusi. W ramach milicji funkcjonuje kilka różnych wydziałów (m.in. policja kryminalna, policja publiczna, regionalne departamenty policji), które z kolei podzielone są na mniejsze wydziały – np. narkotykowy, przestępstw gospodarczych, ruchu drogowego itp. Białoruscy milicjanci noszą ciemnoszare mundury ze złotymi i czerwonymi dodatkami.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała pomalowanie szyb, dołożenie belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *