Škoda Octavia IV – Policija Kosova (Kosowo)

Škoda Octavia czwartej generacji to kompaktowy samochód osobowy, produkowany od 2019. Auto oferowane jest jako pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowe kombi. Samochód dostępny jest z benzynowymi silnikami o mocy od 110 do 245 KM, jednostkami diesla o mocy od 115 do 200 KM, jednostkami hybrydowymi o mocy od 204 do 245 KM oraz z silnikiem zasilanym gazem CNG o mocy 130 KM. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna (DSG), a napęd przekazywany jest na przednią bądź obie osie.

Policija Kosova to kosowska formacja policyjna z siedzibą w Prisztinie, utworzona po zakończeniu wojny w Kosowie w 1999. Liczy ona obecnie około 9000 funkcjonariuszy, z czego około 90% stanowią etniczni Albańczycy, a pozostałe 10% inne mniejszości – przeważnie Serbowie. Większość policji w Kosowie to oficerowie patrolowi. Jednak siły policyjne mają także wyspecjalizowane jednostki dochodzeniowe we wszystkich sześciu regionach operacyjnych, w tym jednostki przestępczości zorganizowanej, jednostki medycyny sądowej i kilka innych. Oprócz tego, każdy region operacyjny posiada grupę bojową, tzw. ROSU, która przeprowadza np. wejścia szturmowe do pomieszczeń czy też interwencje w przypadku zamieszek.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej w skali 1:38, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła pomalowanie wnętrza, dołożenie belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *