Renault Voltigeur – Service Médical Régie Nationale des Usines Renault (Francja)

Renault Voltigeur (nazywany częściej, ze względu na ładowność jednej tony, Renault 1000 kg) to lekki samochód z nadwoziem typu van, produkowany w latach 1947-1965. Model ten stanowił głównego konkurenta Citroena Type H. Auto oferowane było z benzynowymi silnikami o mocy od 48 do 63 KM i 58-konnym dieslem. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Service Médical Régie Nationale des Usines Renault (SMRNUR, Służba Medyczna Krajowego Zarządu Fabryk Renault) to zakładowa formacja pogotowia ratunkowego, funkcjonująca na terenie fabryk Renault we Francji. Jej zadaniem było udzielanie pomocy medycznej w nagłych wypadkach na terenie zakładów produkcyjnych Renault, zarówno przed przyjazdem wykwalifikowanego zespołu, jak i w przypadkach nie wymagających takiej interwencji.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Utilitaires Renault” jako numer 35. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, francuskie tablice rejestracyjne. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *